Naprawa komputerów zainfekowanych wirusem i odzyskiwanie danych

Rozwiązywanie problemów komputerów stacjonarnych (desktop)
kowjan12
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:36

Naprawa komputerów zainfekowanych wirusem i odzyskiwanie danych

Post autor: kowjan12 » 31 sty 2018, 19:40

Jesli występuje problem z uruchomieniem komputera lub instalacją oprogramowania? Laptop nie działa tak szybko jak „kiedyś”? Brak połączenia z Internetem? To może oznaczać że komputer jest zainfekowany wirusem. Trzeba zamówić fachową pomoc aby nie utracić cennych danych zapisanych na dysku twardym. Potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie antiwirusowe które pozwala zabezpieczyć komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Najlepiej zainstalować eset nod32 antivirus.

ESET NOD32 Antivirus zapewnia ochronę przez różnymi rodzajami zagrożeń w tym wirusami, ransomware, rootkitami, robakami i spyware.

ransomware - złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na dysku

rootkit - narzędzie pomocne we włamaniach do systemów operacyjnych. Ukrywa ono niebezpieczne pliki i procesy, które umożliwiają utrzymanie kontroli nad systemem

robak komputerowy – samoreplikujący się program komputerowy, podobny do wirusa komputerowego.

Główną różnicą między wirusem a robakiem jest to, że, podczas gdy wirus potrzebuje nosiciela – zwykle jakiegoś pliku wykonywalnego (chociaż istnieją wirusy pisane w językach skryptowych podczepiające się pod dokument lub arkusz kalkulacyjny), który modyfikuje doczepiając do niego swój kod wykonywalny, to robak jest pod tym względem samodzielny, a rozprzestrzenia się we wszystkich sieciach podłączonych do zarażonego komputera poprzez wykorzystanie luk w systemie operacyjnym lub naiwności użytkownika. Oprócz replikacji, robak może pełnić dodatkowe funkcje, takie jak niszczenie plików, wysyłanie poczty (z reguły spam) lub pełnienie roli backdoora lub konia trojańskiego.

Po przeskanowaniu i usunięciu wirusów wymagane jest ponowne uruchomienie komputera

http://radius-it.eu - usuwanie wirusów

ODPOWIEDZ