Porady jak dbać o swój smartfon

Rozwiązywanie problemów, usterek smarfon 3G/4G
kowjan12
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:36

Porady jak dbać o swój smartfon

Post autor: kowjan12 » 03 mar 2018, 12:37

Jak długo posłuży Ci bateria w telefonie?

Akumulator w telefonie jest wrażliwy na czynniki atmosferyczne, takie jak mróz czy upał. Optymalne warunki dla baterii to temperatura pokojowa, dlatego nawet zimą nie kładź baterii na parapecie, gdzie jest narażona na silne działanie promieni słonecznych. Nie pozostawiaj też telefonu na długo w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza.

Jeśli często zdarzają Ci się takie sytuacje, lepiej zaopatrzyć się w oryginalne akcesoria do telefonów, takie jak etui do smartfona — Samsung, Sony, Nokia lub innych producentów, dopasowanych do Twojego telefonu. Dzięki temu choć trochę zabezpieczysz smartfon przed szkodliwymi działaniami warunków atmosferycznych. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór etui do smartfona. Samsung, Nokia, Sony, czy Huawei – praktycznie wszyscy producenci telefonów oferują case’y skórzane, plastikowe, z klapką zamykaną z boku lub od dołu. Warto dopasować akcesoria do telefonów i cieszyć się ich dłuższym działaniem.

Nie należy formatować baterii bo nie ma żadnej poprawy w zakresie żywotności i poziomu naładowania. Pozostawianie telefonu podłączonego do ładowarki szkodzi akumulatorowi i obniża jego żywotność. Długotrwałe ładowanie nie sprawia, że bateria jest bardziej naładowana. Lepiej jest ładować telefon krótko i raczej nie ładować baterii do poziomu 100%.

ODPOWIEDZ