Sposób na poprawę funkcjonowania tableta

Rozwiązywanie problemów, usterek tabletów
kowjan12
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:36

Sposób na poprawę funkcjonowania tableta

Post autor: kowjan12 » 31 sty 2018, 21:22

1. Wyłączamy po czasie Wi-Fi i oszczędzamy energię baterii

Sieć bezprzewodowa stanowi podstawę działania wielu tabletów, a także pozwala programom na działania w tle oraz przez to informować nas o nowościach na popularnych portalach internetowych i stronach. Jednak czy potrzebujemy tego tak bardzo siedząc i korzystając z komputera osobistego? Warto zadbać o stan naszej baterii. Aby to zrobić, należy wejść do menu ustawień, gdzie kolejno wybieramy Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Ustawienia Wi-Fi -> Zasady rozłączania Wi-Fi. Wybór opcji rozłączania sieci po wyłączeniu ekranu wydaje się być rozsądnym krokiem.

2. Odkrywamy ukryte ustawienia przeglądarki internetowej

Domyślny program do przeglądania zasobów internetu kryje w sobie więcej, niż myślicie. Działa praktycznie jak przeglądarka na PC. Aby uaktywnić ukryte opcje ustawień programu, należy włączyć systemową przeglądarkę internetową, wpisać w pole adresu frazę “about:debug” i kliknąć “Przejdź” na klawiaturze. To tyle – nowe opcje są już dostępne w menu ustawień.

3. Znajdujemy świeżo odblokowane opcje

Kiedy już wykonaliśmy powyższe czynności, powinnyśmy kliknąć ikonkę menu w prawym górnym rogu przeglądarki i wejść w Ustawienia. Wprawne oko powinno po chwili zauważyć, że lewy panel nawigacji po menu ustawień wzbogacił się o pozycję “Debugowanie“. To tutaj dziać się będzie magia następnego kroku.

4. Przyspieszamy przeglądarkę internetową

Jak pokazuje praktyka, renderowanie stron za pomocą bibliotek OpenGL zamiast pozytywnego efektu powoduje jedynie spowolnienie niektórych akcji.

W świeżo odblokowanym menu debugowania musicie odhaczyć odpowiednią opcję – “Enable OpenGL Rendering“.

http://radius-it.eu - optimalizacja tableta

ODPOWIEDZ